Friday, May 19
4 p.m. to 10 p.m.

BALLOU RECREATION CENTER - 4 p.m. to 8 p.m.
Art in the Park - Teen Art Display - REGISTER HERE

CHILDREN'S AREA - 4 p.m. to 8 p.m.
4 p.m. - 8 p.m. Wristband Night ($18)
5:30 p.m. - The Cutest Show on Earth
6 p.m. - Kids Pedal Tractor Pull
6:30 p.m. - "Dan River Twins" Reading and Puppet Show
7 p.m. - The Cutest Show on Earth
7:30 p.m. - Kid's Petal Tractor Pull

BUD LIGHT MAIN STAGE
6 p.m. - Mason Via and Friends
8 p.m. - Jason Springs

Saturday, May 20
10 a.m. to 10 p.m.

BALLOU RECREATION CENTER - 10 a.m. to 8 p.m.
Art in the Park - Teen Art Display - REGISTER HERE
10 a.m. - 1 p.m. - SERVE365: Community Resource Fair (Outside)
10 a.m. - Teen Art Judging (Winners Announced at 12 p.m. on Main Stage)
1:30 a.m. - 3:30 a.m. - Spoken Word Workshop - REGISTER HERE
4 p.m. - 5:15 p.m. - Spoken Word Performance
5:30 p.m. - Teen Fashion Show (Upstairs)

CHILDREN'S AREA - 10 a.m. to 8 p.m.
10 a.m. - Danville's Got Talent - Elementary School Showcase
11 a.m. - The Cutest Show on Earth
11:30 a.m. - Kid's Petal Tractor Pull
12 p.m. - "Dan River Twins" Puppet Show
1 p.m. - The Cutest Show on Earth
1:30 p.m. - Kid's Petal Tractor Pull
2 p.m. - Danville's Got Talent - Middle School Showcase
3 p.m. - Danville's Got Talent - High School Showcase
3 p.m. - Who's Your Hero Run (Meet at Shelter No. 6 Near Softball Fields) REGISTER HERE
6 p.m. - The Cutest Show on Earth
6:30 p.m. - Kid's Petal Tractor Pull

BUD LIGHT MAIN STAGE
6 p.m. - Matt Boswell
8 p.m. - Ricochet

Sunday, May 21
1 p.m. to 6 p.m.

BALLOU RECREATION CENTER - 1 p.m. to 6 p.m.
Art in the Park - Teen Art Display - REGISTER HERE
2 p.m. - Wine and Design Painting Class - REGISTER HERE
2:30 p.m. - Baking Competition (More Information)
4 p.m. - Baking Competition Winners Announced (Upstairs)

CHILDREN'S AREA - 1 p.m. to 6 p.m.
1 p.m. - "Dan River Twins" Puppet Show
1:30 p.m. - The Cutest Show on Earth
2:30 p.m. - Kid's Petal Tractor Pull
3 p.m. - Danville's Got Talent Awards
4 p.m. - The Cutest Show on Earth
4:30 p.m. - Kid's Petal Tractor Pull
5 p.m. - "Dan River Twins" Puppet Show

MAIN STAGE
1:30 p.m.- Presentation of colors and national anthem (American Legion Post #29)
1:45 p.m. - Walter Davis and Spiritual Wonders
2:15 p.m. - Jessica Griffith and Singers
2:45 p.m. - David Wilson and Singers
3:30 p.m. - Annoited Voices
4:15 p.m. - The Shockhoe Music Group